Vos tik baigus aukštuosius mokslus, man iš karto iškilo klausimas – o kas toliau? Ne todėl, kad nežinojau ką daryti gyvenime. Mane neramino mintis, kad nuo šiol gauti naujų žinių ir toliau tobulėti bus itin sunku. Aišku, galima manyti, kad internete pilna informacijos, tik „imkite mane ir skaitykite“. Tai yra tiesa, tokia akivaizdi tiesa, kad net sakyčiau iš dalies melas. Informacijos yra tiek daug (per daug), kad jos neįmanoma atsirinkti nesugaišus papildomo laiko. Koncentruota informacija internetas nepasižymi. Priešingai nei nuostabios įvairios mokymo institucijos, kurias nuo mažens įpratęs vadinti kalėjimu. Iš pradžių 12 metų, o po 3 mėnesių laisvės teko atsisėsti dar 4. Dabar džiaugiuosi paleistas į laisve, nors daug kas siūlo nuvykti pasėdėti užsienyje, sako ten labai geros sąlygos… Mokymo įstaigose pusę darbo yra atliekama už tave. Kam pačiam rinkti informaciją jei viskas yra padaryta, telieka tik mokintis:) Ar galima rasti internete koncentruotos informacijos? Vienas geriausių būdų yra Coursera, Udacity ir edX – internete pastatyti ir veikiantys nemokami universitetai. Truputi plačiau apie Coursera.
Kas yra Coursera?
Coursera suteikia galimybę internetu mokintis pagal kursus, kurie yra dėstomi garsiausiuose pasaulio universitetuose. Vos 10 mėn. senumo projektas įkurtas kelių profesorių iš Stanfordo universiteto. Nepaisant savo jauno amžiaus puslapis jau dabar pasižymi didžiausia tokio pobūdžio svetainių vartotojų baze, kurią sudaro virš 3 milijonų „studentų“. Neseniai buvo papildyta 29 aukštosiomis mokyklomis (iš viso 62) ir 92 kursais (iš viso 329). Kursai skirstomi į 24 temas, kurios apima inžinerijos, humanitarinius, medicinos, biologijos, matematikos, sociologijos, verslo ir kompiuterių mokslus.
Kodėl verta naudotis?
Nepaisant žmogiško įgimto noro nuolatos tobulėti, Coursera suteikia įvairaus sudėtingumo kursus, kurių pagalba galima toliau plėsti savo turimas specialybės žinias, sužinoti apie gretimas sferas ar tiesiog pradėti mokintis visiškai naujus dalykus.
Kaip vyksta apmokymai?
Užsiregistravus (ką galima atlikti labai greitai) reikia susirasti kursus, kurie jus domina. Tai galima padaryti pagal kalbą, datą, universitetą, sertifikato tipą ar tiesiog kategoriją. Užsirašyti galima į neribotą kiekį kursų, bet reikia turėti omeny, kad vidutiniškai vienas kursas užima 5-7 valandas per savaitę. Kursų aprašymuose suteikiama išsami informacija apie tai ko iš jų galima tikėtis. Lieka tik užsirašyti į klases ir pradėti mokytis:) Jeigu jums patinkantys kursai jau yra prasidėję yra trys pasirinkimai:
1. Naudoti juos tik kaip mokomąją medžiagą ir nebandyti gauti sertifikato;
2. Bandyti pasivyti „klasiokus“ (namų darbams dažniausiai duodama 1 savaitė, po jos balai yra mažinami, reikia surinkti 80-90% bendrą kurso vidurkį, kad gauti sertifikatą).
3. Laukti kol kursas bus dėstomas iš naujo (jie vyksta kas 6 arba 12 mėnesių).
Greičiausiai jums pavyks rasti ir užsirašyti aktualų kursą, kuris prasidės mėnesio bėgyje. Apie kursų pradžią bus pranešta nurodytu el. paštu, todėl nereikia jaudintis, kad „pabėgsite iš pamokų“. Pasirinkti kursai bus lengvai pasiekiami per jūsų profilį. Mokomoji medžiaga yra pateikiama video formatu, po kelias potemes per savaitę. Namų darbai yra pateikiami testo forma ar realiomis užduotimis, pasitaiko ir egzaminų… Trumpai tariant viskas kaip ir 3D mokymo įstaigose priklauso nuo dėstytojo ir jo išradingumo:)
Ką gausiu užbaigęs/usi kursą?
Žinių.
CV mylėtojai galės pasidžiaugti vardiniais sertifikatais su universiteto logotipu ir dėstytojo parašu. Aišku, jie neatitinka realių diplomų, kurie yra gaunami baigus realias studijas atitinkamam universitete. Jei tai neįtikina darbdavių ar jūsų pačių, galima kurso pradžioje registruotis už pinigus (30-100$) ir gauti patvirtintą sertifikatą su pažymėta jūsų tapatybė. Coursera yra pirmoji tokio tipo svetainė sukūrusi sistemą galinčią patvirtinti „studento“ tapatybę internetu.
Pabaigai
Galbūt, gaunami sertifikatai gali atrodyti visiškai beverčiai, bet tai yra subjektyvu. Man asmeniškai ir mano aukštojo mokslo diplomas atrodo bevertis, kitam jis gali atrodyti labai svarbus, kaip ir visi kiti „popieriukai“. Kuo daugiau – tuo geriau… Manau svarbiausia yra informacija ir patirtis, kurią gauni vienaip ar kitaip besimokindamas ir bandydamas pritaikyti praktikoje. Tai puiki galimybė pamatyti kaip dirba profesoriai ir dėstytojai iš garsiausių planetos universitetų. Savo įspūdžiais galima dalintis su „bendraklasiais“ iš viso pasaulio klasės forumo pagalba, kuriame galima uždavinėti klausimus ir pačiam dėstytojui. Dažnai yra sudaroma galimybė susitikti kurso metu ir fiziškai, jei gyvenate netoliese:) Šiais informacijos laikais žinios yra daug svarbesnės negu „popieriukai“, kuriuos ir taip gausite baigę kursus internetu. Jei siekiate tobulėti ir turite kelias laisvas valandas per savaitę, Coursera suteikia puikias galimybes praplėsti savo žinias. Čia pamokų nepramiegosite, galite pramiegoti tik galimybę.